W głowie Billa Gatesa / Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates (2019) PL.1080p.NF.WEB-DL.x264.AC3-KiT


Wejdź do umysłu Billa Gatesa i posłuchaj, jak miliarder opowiada o ludziach, którzy go ukształtowali, i o swoich śmiałych celach.

Pionier / El Pionero (2019) {Sezon 1} PL.1080p.HBO.WEB-DL.x264-J / Lektor PL


Serial dokumentalny HBO Europe o Jesúsie Gilu - jednej z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci hiszpańskiego życia publicznego ostatnich dekad.

Polska z góry (2018) [SEZON 3] | POLSKI PL.2160p.UHDTV.HEVC-B89


Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.

Artykuł edytowany przez: janek0001 - 11-08-2019, 10:52
Powód: + 9,10

POLSKA W MONITORINGU (2017-2019) PL.720p.WEB-DL.x264-CUKIERECZEK

POLSKA W MONITORINGU (2017-2019) PL.720p.WEB-DL.x264-CUKIERECZEK

Nie ma już prawie miejsca, które byłoby poza zasięgiem monitoringu, taka jest prawda czasów, w których żyjemy. Obecność kamer znacznie spowszedniała i na ulicach niespecjalnie się nimi przejmujemy. Zachowujemy się normalnie, nie gramy, ale często te zachowania są dziwne i niespodziewane. Dziś w programie: mała stłuczka wielki kłopot, niszczyciele w akcji, nie śpij bo cię okradną, starszy pan na łowach w sklepie oraz nocna zmiana rajdowców.

DODANO ODCINEK 54Drwale i inne opowieści Bieszczadu (2015-2019) {Sezon 1-6} PL.720p.WEB-DL.x264-CUKIERECZEK

Drwale i inne opowieści Bieszczadu (2015-2019) {Sezon 1-6} PL.720p.WEB-DL.x264-CUKIERECZEK

Twarde życie na peryferiach cywilizacji niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań. Kim są ludzie, którzy zrezygnowali z luksusów miejskiego życia? Czego szukają w dziczy i z czym zmagają się na co dzień? Oryginalne portrety jedynych w swoim rodzaju bieszczadzkich zakapiorów, outsiderów, palaczy i drwali.

DODANO ODCINEK 70


Tylko nie mow nikomu (2019) PL.720p.WEB-DL.x264-CUKIERECZEK / Film Polski

Tylko nie mow nikomu (2019) PL.720p.WEB-DL.x264-CUKIERECZEK / Film Polski

„Tylko nie mów nikomu” to tytuł najnowszego dokumentu dziennikarza Tomasza Sekielskiego oraz słowa, które najczęściej padały z ust księży pedofili. Dziennikarz nie tylko ujawnia nowe fakty i przypadki molestowania, ale i pokazuje, jakie emocje towarzyszą ofiarom i jak bezskutecznie szukają pomocy.
Brutalna prawda / It's a Hard Truth, Ain't It (2018) PL.1080p.WEB-DL.x264-B89


Twórcami filmu jest trzynastu więźniów amerykańskiego zakładu karnego o podwyższonym rygorze. Część z nich opowie o swoim życiu, począwszy od dzieciństwa, aż po wyrok więzienia. Opowiadający rozważają, jakie czynniki środowiskowe mogły mieć wpływ na potęgującą się w nich agresję. Produkcja jest efektem warsztatów dokumentalnych przeprowadzonych przez reżyserkę Madeleine Sackler, która wówczas pracowała nad filmem fabularnym pt. "Prawdziwy gangster" - został on nakręcony w tym samym więzieniu.

Kompozytorzy z obozów Le Maestro. Pour que vive la musique des camps / Maestro Alla Ricerca Della Musica Nei Campi (2017) PL.1080i.HDTV.h264-HcI


Opowieść o muzyce pisanej w tajemnicy przez więźniów obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Dzięki niej choć na chwilę mogli zapomnieć o piekle zgotowanym im na ziemi. Francesco Lotoro, zwany Maestro, postanowił sobie, że odzyska dla świata muzykę skomponowaną w obozach zagłady. Skatalogował już kilka tysięcy dzieł oryginalnych, lecz nadal szuka muzycznych perełek. Profesjonaliści i amatorzy pozostawili po sobie pieśni, msze, sonaty a nawet tanga. Pisane nocą na papierze toaletowym, czasem zniszczone, ale niosące ze sobą dramatyczną historię ludzkości. Większość z nich nigdy nie została usłyszana. Na pięciu kontynentach powstały setki obozów internowania. W każdym z nich królowało bezprawie, lecz za drutami piekła zawsze jakiś więzień tworzył muzykę. Wśród nich był Józef Kropiński, jeden z najbardziej płodnych kompozytorów obozowych. Z kolei Aleksander Kulisiewicz do końca życia wypełniał powierzoną mu misję - grał muzykę Żydów z Sachsenhausen. Lotoro skatalogował ponad 10 tysięcy utworów, 400 z nich nagrał, by nigdy nie odeszły w zapomnienie. To jego życiowa misja.

Mój renifer i ja / Reindeer Family and Me (2017) PL.1080i.HDTV.H264-B89


Znany prezenter filmów przyrodniczych, Gordon Buchanan, wyrusza do zimnej Laponii, by podziwiać piękno tutejszego krajobrazu i spotkać tubylców na trasie. W podróży będzie mu towarzyszył skandynawski renifer. Gordon uczy się przetrwania od członków ludu Sami - rdzennego klanu pasterzy reniferów. By przeżyć w tak trudnych warunkach, tropi rysie, niedźwiedzie i rosomaki, poznaje tajniki wędkowania podlodowego oraz nabywa umiejętności dbania o renifera. Kolejnym celem jego podróży jest pustynia, gdzie można zobaczyć zorzę polarną - nieziemski widok wielokolorowych gazów atmosferycznych tańczących po niebie.

Las Bawarski - rozległy, mroczny, czarodziejski / Bavarian Forest - Deep, Dark and Enchanted (2016) PL.1080i.HDTV.h264-HcI / Lektor PL

Las Bawarski - rozległy, mroczny, czarodziejski / Bavarian Forest - Deep, Dark and Enchanted 
(2016) PL.1080i.HDTV.h264-HcI / Lektor PL


Opowieść o najpiękniejszym ekosystemie leśnym w Europie Środkowej. Twórcy śledzą życie zwierząt w Parku Narodowym Lasu Bawarskiego - od jesieni przez kolejne pory roku. Od wieków przyroda rozwija się tutaj bez interwencji z zewnątrz. Wraz z nadejście jesieni zaczyna się trudny okres dla zwierząt, gdyż będzie im coraz trudniej znaleźć pożywienie. Widzowie zobaczą, z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się m.in. rysie i wydry.