Miłość i seks w Japonii / Love and Sex in Japan (2016) PL.1080i.HDTV.H264-B89


W Kraju Wschodzącego Słońca miłość i związki zanikają. Choć prężnie działa tam przemysł pornograficzny, jedna czwarta Japończyków między 30. a 40. rokiem życia nigdy nie uprawiała seksu, a połowa uprawia go sporadycznie. Doprowadziło to do zapaści demograficznej. Twórcy dokumentu szukają przyczyn takiego stanu rzeczy. Pracoholizm, stres, problemy finansowe z pewnością nie sprzyjają miłości. Wiele młodych kobiet nie rezygnuje jednak z marzeń o wspaniałym ślubie w zachodnim stylu. Wybierają wspaniałą białą suknię, organizują ceremonię i wesele, choć nie mają narzeczonego. W Japonii bowiem modne są "śluby solo".

Najlepszy przyjaciel człowieka / Man's First Friend (2018) PL.2160p.HDR.UHDTV.H265-B89Psy towarzyszą człowiekowi od 20 tysięcy lat. Twórcy programu sięgają do historii naturalnej, antropologii i najnowszych odkryć naukowych, by opisać relację ludzi i psów na przestrzeni epok.

Zapomniane lasy Malezji / The Forgotten Forests of Malaysia (2018) PL.2160p.HDR.UHDTV.H265-B89


Niesamowite i niebezpieczne dżungle Malezji zamieszkiwane są przez rozmaite dzikie zwierzęta, których życie prezentują twórcy filmu. Widzowie dowiedzą się więcej na temat niektórych przedstawicieli tamtejszej fauny, m.in. nosaczy, poznają szczegóły okresu godowego reprezentatywnych dla dżungli gatunków, zobaczą, jak młode stworzenia usiłują odnaleźć się w otaczającym ich świecie, gdzie na każdym kroku mogą spotkać swojego naturalnego wroga.

Na ratunek oceanom / Blue (2017) PL.2160p.HDR.UHDTV.H265-B89


Światowe oceany są dotknięte nadmiernymi połowami ryb i skażeniem odpadami przemysłowymi. Coraz więcej gatunków zostaje zagrożonych w wyniku działalności człowieka. Grupa naukowców obawia się procesu masowego wymierania. Dzięki filmowi "Na ratunek oceanom" możemy być świadkami momentu, kiedy waży się los podwodnego życia.

Historia złotookiego wilka / A Wolf's Journey (2018) PL.2160p.HDR.UHDTV.H265-B89


Niezwykła wędrówka młodego wilka od lasów Rumunii po wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Porzucony przez watahę, wilk XXI wieku przystosowuje się do nowych reguł przetrwania, ustalonych przez człowieka.

Lato na Alasce / Alaskan Summer (2017) PL.2160p.HDR.UHDTV.H265-B89


Dokument przybliża dziewicze tereny północnego stanu USA, Alaski. Zachwycające otwartą, niekończącą się przestrzenią zatoki i lasy, odkrywają piękno tego stanu, który stanowi raj dla wyjątkowych gatunków zwierząt - humbaków i wielorybów. Niczym niezmącony, spokojny obraz wysokich lodowców i strzelistych gór, zapiera dech w piersiach. Krótkie lato kieruje mieszkańców Alaski do pełnych łososi rzek i strumieni. Wielka wędrówka gatunków pokazuje walkę o przetrwanie w surowym klimacie. Stada ptaków morskich rozpoczynają swoją podróż. Żyje tu aż 140 milionów skrzydlatych tubylców.

Tajemnice Wersalu / Versailles Rediscovered: The Sun King's Vanished Palace (2018) PL.2160p.HDR.UHDTV.H265-B89


Ludwik XIV, Król Słońce, budował pałac w Wersalu przez ponad 40 lat, angażując w prace olbrzymie środki finansowe i najwybitniejszych artystów. Pałac do dziś skrywa niektóre z najdziwniejszych pomysłów króla - od roślinnego labiryntu po menażerię z egzotycznymi zwierzętami. Dzięki rekonstrukcji 3D będziemy mogli zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie Ludwika oraz jego ministrów i markizów.

Tajemnica portretu Leonarda da Vinci / Leonardo: The Mystery Of the Lost Portrait (2018) PL.2160p.HDR.UHDTV.H265-B89


Leonardo jest znany dzięki nielicznym dziełom, które pozostawił. Uczyniły go one ikoną sztuki, jednym z najsłynniejszych ludzi wszech czasów. Jednak o nim samym wiemy stosunkowo niewiele. W 2008 r. na południu Włoch znaleziono portret, którego podobieństwo do znanych wizerunków Leonarda wywołało sensację w świecie sztuki. Eksperci zastanawiają się, czy znalezisko może być zaginionym autoportretem wielkiego mistrza renesansu.

Bardzo dziki wschód / The Wild Wild East (2016) [SEZON 1] PL.2160p.HDR.UHDTV.H265-B89


Wschodnie wybrzeże Kanady jest fascynującym zakątkiem Ameryki Północnej, który stanowi dom dla wielu gatunków zwierząt. Widzowie poznają skomplikowane ekosystemy tego obszaru. Przyglądają się jego mieszkańcom - lisom, które nauczyły się żyć w sąsiedztwie ludzkich terenów, morskiej rybie, która w celu rozmnażania wraca w górę rzeki oraz populacji jeleni, która na początku XX wieku liczyła zaledwie 500 tysięcy osobników, na przestrzeni lat wzrosła jednak do 15 milionów.

W głowie Billa Gatesa / Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates (2019) PL.1080p.NF.WEB-DL.x264.AC3-KiT


Wejdź do umysłu Billa Gatesa i posłuchaj, jak miliarder opowiada o ludziach, którzy go ukształtowali, i o swoich śmiałych celach.
Poprzednia
1 2